-Schimbari planetare -Energia din viitor

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

-Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Thu Nov 08, 2012 12:19 pm

Noi surse de energie se vor descoperi in viitor, cu aceasta afirmatie deschid un nou topic care se incadreaza la "Diverse", as putea sa le spun celor care sunt sceptici, "mai aveti putintica rabdare".

"Aceste proceduri sunt in vigoare in timp ce vorbim si i-am informat pe cabalisti ca este timpul sa lase noua guvernare pentru a permite cresterea sistemului economic bazat pe prosperitate si iertarea datoriilor la nivel mondial.Aceasta configurare noua la nivel mondial este gata si va va bucura pe toti si nu pentru a continua blocajul aruncat de intriga intunecata.Prin urmare,am pus in joc o serie de edicte si am informat in mod corespunzator acesti oameni incapatanati si galagiosi,barbati si femei de aceasta miscare.Lumea ta este in mijlocul cresterii unei retele si realitati noi,caile de rulare ale societatilor voastre din acest moment stau in contradictie cu ceea ce Mama Pamant intentioneaza acum.Utilizarea de ulei,precum si multe alte tipuri de combustibili fosili pentru a furniza energie pentru voi la nivel mondial trebuie sa se incheie.Omenirea are nevoie de a aduce in fata acele descoperiri care utilizeaza energie nelimitata naturala.Intr-adevar lumea voastra se afla la o rascruce de drumuri ,care se extinde nu numai in constiinta ,ci, de asemenea,in energie.Voi nu mai puteti trai pe suprafata Pamantului in mod necugetat ,cum o faceti in prezent.Atitudini noi,bazate pe noi cunoastinte si informatii sunt necesare in scopul de a va muta in noua epoca decretata de Rai."

Acesta este un fragment, cine vrea sa citeasca mai mult, aici:
http://inspatelescenei2012.blogspot.it/ ... ica_8.html

geoarici
junior
Posts: 17
Joined: Wed Dec 12, 2012 8:19 pm
Location: Jud.Giurgiu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by geoarici » Wed Dec 12, 2012 9:03 pm

Rabdare au toti,au incotro?

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Tue Jan 01, 2013 5:54 pm

-Un mic film cu energia din natura.
http://www.youtube.com/watch?v=yoCBORXzOqU" onclick="window.open(this.href);return false;

;) ;) ;)
Daca se va reusi la scara MARE nu vom mai arde nici macar lemne. :)

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by phoenix » Tue Jan 01, 2013 6:53 pm

Pai daca se obtinea si doar atat era genial..acolo trebuia un camp magnetic variabil si miscarea unei bobine... doar ca e plin netul de pacaleli...sunt convins ca in cablul de plastic are doua conductoare...
Eu sunt sigur ca exista energie disponibila doar ca...atat putem sa folosim deocamdata...

stelica_33
membru
Posts: 657
Joined: Fri Dec 14, 2012 5:49 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by stelica_33 » Tue Jan 01, 2013 7:04 pm

Daca acea sirma de cupru o bobinam pe un transformator nu putem obtine acei volti, daramite din aer sau din ceva cimpuri, si sa invirta si un motor de curent continuu...

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Tue Jan 01, 2013 9:42 pm

http://www.youtube.com/watch?v=xhJKujvSIBs" onclick="window.open(this.href);return false;
-Asta-i varianta lunga.

gabigowriel
membru
Posts: 238
Joined: Tue Dec 25, 2012 8:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by gabigowriel » Thu Jan 03, 2013 8:53 am

@sandy76 Mie-mi place sa fiu realist!
ENTROPIA o sa "ne manance"...
Din ordine toate lucrurile tind catre dezordine,totalul energiei din Univers este FIX/LIMITAT!
Noi nu facem decat sa transferam energia dintr-un mediu concentrat si sa o "imprastiem"/dezordonam...
Viitorul are un sfarsit sumbru si sper sa nu apuc sa-l "experimentez/simt" pe propria piele!
Cat despre filmuletul "free energy generator - outside - filmed in one take" , este ridicol si patetic...
Oriunde ai merge azi pe glob sunt radiatii electromagnetice de la MULTE "chestii"; energia obtinuta aici nu este altceva decat radiatie electromagnetica "de fundal"!
Daca ar fi asa , m-as apuca si eu ca doar am de mai bine de un an un magnet neodym de vreo 160 kg forta cumparat de aici :
http://www.supermagnete.de/eng/SALE-041" onclick="window.open(this.href);return false;
Vad ca acum "i-au marit forta" cu toate ca-i tot produsul ala...
Si ce-i mai interesant este ca l-au ieftinit,iar de la cateva mii de bucati cate aveau acum un an , tot mai au vreo 200...
Ce zici? CATI KWH scot "din aer" cu un magnet de-asta si "ceva sarma" de cupru?
:roll:

gabigowriel
membru
Posts: 238
Joined: Tue Dec 25, 2012 8:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by gabigowriel » Thu Jan 03, 2013 8:56 am

@sandy76 Si inca "un mic detaliu" sa te aduc cu picioarele pe pamant:
acel magnet de hard-disk are DOI POLI pe aceeasi parte; adica polul N si polul S...
Pentru cine stie macar ceva de Faraday si inductia electromagnetica ,o sa rada cu lacrimi la vizionarea acestui filmulet/mizerie tipica youtube-ului...

gabigowriel
membru
Posts: 238
Joined: Tue Dec 25, 2012 8:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by gabigowriel » Thu Jan 03, 2013 9:06 am

sandy76 wrote:-Un mic film cu energia din natura.
http://www.youtube.com/watch?v=yoCBORXzOqU" onclick="window.open(this.href);return false;

;) ;) ;)
Daca se va reusi la scara MARE nu vom mai arde nici macar lemne. :)
descurajant post...

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Thu Jan 03, 2013 1:09 pm

gabigowriel wrote: descurajant post...

-Ai incercat ca-n film si nu a iesit nimic, ori vorbesti din fizica predata la scoala?

Post Reply