Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite.

Moderator: christi40

Post Reply
gi0
senior
Posts: 6950
Joined: Sat Sep 15, 2012 11:22 pm
Location: Constanta
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by gi0 » Wed Jun 10, 2015 8:32 pm

Latest post of the previous page:

Nu am inteles ultima afirmatie ,dar nu sunteti obligat sa explicati si pe intelesul meu ...
Cu stima.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 8:49 pm

valistrugaru wrote:Salut tuturor nu vreau sa ma intelegeti gresit de la inceput ,am citit tot ce a-ti scris voi pe aici dar in ,,Arhiva lucrarilor finalizate,,suntem numai 7 ..viewforum.php?f=39..voi" onclick="window.open(this.href);return false; ati spus sa isi dea cu parerea cei care au lucrari terminate mai de mult, am si eu o intrebare unde sunt celelate lucrari ca multi useri acolo cauta sau ,,,Arhiva lucrarilor finalizate,,este numai asa o prezentare imi cer scuze daca am deranjat pe cineva si vreau sa nu ma puneti in juriu ca nu merit :oops:

Te salut Vali.
M-ar bucura sa nu fi suparat, ci sa fi fost doar o atentionare.
In arhiva sunt postate si lucari de acelasi user(uneori) la rugamintea proprietarilor, probabil ca de aceea apar doar 7 membrii.
Spre exemplu si mie m-ia recomandat adminul (parca!), sa arhivez o soba si nu m-am opus, gandindu-ma ca vreun moderator va prelua esentialul de acolo si-l va posta, eu nu as fi avut timp sa copieze toate paginile si pozele, mai ales ca nu gaseam motivatia. Ma explic acum, daca adminul vrea sa sintetizeze lucrarile spre a facilita cautarea inteleg si sunt de acord. Dar din punctul meu de vedere, acolo nimeni nu "comenteaza" decat : bravo!, sau "uite, inca o lucrare finalizata", samd.
Aici putem discuta la rece agregatele si adevarat este ca unii isi vor schimba negativ parerea despre jucariile lor , altii vor fi satisfcuti, iar ultimii vor jubila. E, iar daca juriul va da "unda verde" unui agregat, atunci acesta ar merita pus in capul listei din "arhiva agregatelor performante"

Ce parere ai?

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 8:54 pm

gi0 wrote:Nu am inteles ultima afirmatie ,dar nu sunteti obligat sa explicati si pe intelesul meu ...
Cu stima.

afirmatie? care?

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 8:59 pm

christi40 wrote:
gi0 wrote:.....
.......Membrii care formeaza echipa nu au voie sa fie extremisti in cazul unei constructii noi.....
Cu stima.


Ba chiar vor fi, altfel deturnam subiectul la fel ca pe alte forumuri si nu se mai intelege nimic.........




Din acest mesaj doar atat era important restul este "pamflet" , folosesc acest cuvant vazand ca este la moda, cu toate ca eu nu-i gasesc rostul.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by admin_1234 » Wed Jun 10, 2015 9:56 pm

Am o rugaminte mare la voi.
Nu mai aduceti aici parti din discutii postate pe alte forumuri. Eu stiu ca asa se procedeaza pe alte forumuri si se produce in felul acesta un fel de incurajare a userilor sa migreze intre cele doua forumuri in dorinta ca la sfarsit userii sa ramana unde este discutie mai intensa iar informatiile si userii sa fie in felul acest "furati" de pe un forum pe altul.

Deci fara apropouri legate de alte discutii de pe alte forumuri fara raspunsuri care nu se dau acolo. De aici se iau tone de informatie la care lucram toti si se depune pe alte forumuri iar de acolo se iau doar jumatati de barfa inutila si se niveleaza forumurile si se aduc la numitor comun.

Daca respectati cat de putin acest forum nu-l tratati ca pe coada altui forum.
Stiu ca este greu dar incercati, de aici pleaca apa curata si se intoarce doar mizerie. Nu vreu sa curat mizeria nemeritata.
Chiar si o gluma despre o apa murdara reuseste sa murdareasca.

Cred eu ca ma intelegeti toti. Voi aveti responsabilitatea nivelului discutiilor, fara useri nu exista forumuri, voi alegeti, sa nu ma puneti pe mine sa aleg o metoda tehnica sa decantez apa murdarita ptr ca uneori filtrele mai gresesc.

Scuzati de off.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by admin_1234 » Wed Jun 10, 2015 10:05 pm

Christi40 in arhiva lucrarilor postam lucrarile pe care detinatorii le considera bune pentru ai ajuta pe ceilalti. Nu exista nici un filtru, sunt in general doar poze fara comentarii. Daca vor sa comenteze ceva dupa ceva ani, despre rezultate, o fac acolo.
Restul de discutii au loc pe topicurile dedicate.

Este un fel de sinteza a unui topic de sute de pagini in cateva cuvinte si poze, un fel de "No comment" in imagini. Nu eu am postat acolo ce vreau ci userii au postat esentialul lucrarii. Avro a ajutat foarte mult acolo si ii multumesc iar.

Cred ca cine vine si vede pozele si lucrarea, eventual concluziile dupa o vreme, ajuta enorm incepatorii.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 10:22 pm

Admin, la prima postare nu raspund deoarce nici macar nu mi-a trecut prin minte asa ceva sau ca asa se procedeaza, ca sa nu mai vorbim de calificarea acestui forum.
Dar la cel de al doilea, pot spune cate ceva, arhiva lucrarilor este buna, chiar daca nu toate lucrarile sunt atat de explicite incat sa poata fi intelese de un incepator, iar daca aici vor fi detaliate, dezbatute , aprobate de colegi, si mai ales daca insusi creatorul (posesorul, proiectantul sau cum vreti sa-l denumiti) va putea indruma o urmatoare lucrare, cred ca ar fi perfect.


Parerea mea. Christi.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by admin_1234 » Wed Jun 10, 2015 10:27 pm

La prima parte, de ce crezi ca m-am referit la tine?
La a doua parte a mesajului tau, sunt deacord cu tine.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 10:33 pm

admin wrote:La prima parte, de ce crezi ca m-am referit la tine? .



Banuiesc, deoarece nu era o adresare individuala, nu stiu, chiar n-ar fi rau sa ne explici.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by admin_1234 » Wed Jun 10, 2015 10:37 pm

Nu am sa fac asta, vreau sa intelegeti voi fara sa explic.

Multumesc.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 10:42 pm

Admin, am recitit mai cu atentie, da, vad ca la mine te referi, dar nu stiam ca sunt sensibilitati pana cand si la glume, zic eu nevinovate. Asta e, daca nici macar de omu' din padure nu merge sa ne amuzam, ce sa-i facem, ne conformam, ..da-i mare pacat, bre!

Post Reply