Sugestii pentru imbunatatire.

Moderator: sobe

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by avro » Mon Feb 04, 2013 7:12 pm

Latest post of the previous page:

Eu presupun ca cea mai mare imbunatatire vine intotdeauna din partea participantilor forumului, ca ei sa se straduie sa vorbeasca concret, cit mai la subiect, etc. Totodata, este important, dupa parerea mea de a accepta ca normal faptul ca discutia obisnuita are cotituri neasteptate, si nu intotdeauna productive, insa aceasta este modul in care noi discutam in mod obisnuit. Desigur, in orice discutie, fiecare trebuie sa posede o 'cultura a comunicarii' pentru ca discutia sa fie cit mai eficienta. Pina la urma, forumul e o discutie si nu o carte sistematizata, si presupun, ca intr-o oarecare masura trebuie sa se tina cont si de aceasta. Eu cred ca ar fi productiv, daca discutiile ar avea o oarecare libertate, iar deja fiecare rezultat pozitiv sa fie catalogat cit mai sistematic, aceasta ar facilita atit discutia dintre participanti, cit si consultarea 'rezultatelor' practice de catre vizitatori. Sper ca m-am exprimat pe intelesul tuturor. In caz de ceva, intrebati.
Succes

stelica_33
membru
Posts: 657
Joined: Fri Dec 14, 2012 5:49 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by stelica_33 » Mon Feb 04, 2013 7:30 pm

Eu zic ca ne aprindem degeaba...si tot degeaba te-ai suparat si tu, rastalmacindu-mi cuvintele
Si crezi ca cineva va munci pt o sugestie de-a mea?

stelica_33
membru
Posts: 657
Joined: Fri Dec 14, 2012 5:49 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by stelica_33 » Mon Feb 04, 2013 7:32 pm

Eduard,pertinent ca in totdeauna...un mare Like de la mine

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by phoenix » Mon Feb 04, 2013 8:19 pm

Stelica, mare atentie cu afirmatiile tale. Daca se considera util cineva va munci pentru propunerea ta dar spre deosebire de alte forumuri unde se pompeaza bani seriosi aici muncesc oameni deocamdata ca sa sustinem o pasiune din banii lor.
Cunosc butonul like ca si butonul dislike din alte parti si am militat ca ele sa dispara. Se formau gasti care votau in grup functie de interese ca sa se acumuleze aplauze. Dupa multe razboaie a ramas doar butonul de like dar si ala este folosit aiurea. Desi am mancat din IT 7 ani nu am si nu cred ca voi avea vreodata cont pe facebook...detest voturile necunoscutilor...chiar idee de like mi se pare personal o tampenie(cum mi se par lipsite de sens 80% din activitatile oamenilor dar eu sunt mai ciudat)...cu toate astea se poate implementa chiaer daca este o platforma gratuita la care se munceste pentru orice fata de un forum cu bani unde dai doar bife...

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by avro » Mon Feb 04, 2013 8:27 pm

dan wrote:Stelica, mare atentie cu afirmatiile tale. Daca se considera util cineva va munci pentru propunerea ta dar spre deosebire de alte forumuri unde se pompeaza bani seriosi aici muncesc oameni deocamdata ca sa sustinem o pasiune din banii lor.
Cunosc butonul like ca si butonul dislike din alte parti si am militat ca ele sa dispara. Se formau gasti care votau in grup functie de interese ca sa se acumuleze aplauze. Dupa multe razboaie a ramas doar butonul de like dar si ala este folosit aiurea. Desi am mancat din IT 7 ani nu am si nu cred ca voi avea vreodata cont pe facebook...detest voturile necunoscutilor...chiar idee de like mi se pare personal o tampenie(cum mi se par lipsite de sens 80% din activitatile oamenilor dar eu sunt mai ciudat)...cu toate astea se poate implementa chiaer daca este o platforma gratuita la care se munceste pentru orice fata de un forum cu bani unde dai doar bife...
Spuneam eu ca butonu asta poate da complicatii mai ales in ce priveste relatiile dintre forumisti. De aia consider ca e bine si fara el. Discutam, vorbim, dezbatem ca si intr-o discutie normala. Iar pentru sistematizare trebuie sa lucram si altfel.

stelica_33
membru
Posts: 657
Joined: Fri Dec 14, 2012 5:49 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by stelica_33 » Mon Feb 04, 2013 8:54 pm

dan wrote:Stelica, mare atentie cu afirmatiile tale. Daca se considera util cineva va munci pentru propunerea ta dar spre deosebire de alte forumuri unde se pompeaza bani seriosi aici muncesc oameni deocamdata ca sa sustinem o pasiune din banii lor.
Cunosc butonul like ca si butonul dislike din alte parti si am militat ca ele sa dispara. Se formau gasti care votau in grup functie de interese ca sa se acumuleze aplauze. Dupa multe razboaie a ramas doar butonul de like dar si ala este folosit aiurea. Desi am mancat din IT 7 ani nu am si nu cred ca voi avea vreodata cont pe facebook...detest voturile necunoscutilor...chiar idee de like mi se pare personal o tampenie(cum mi se par lipsite de sens 80% din activitatile oamenilor dar eu sunt mai ciudat)...cu toate astea se poate implementa chiaer daca este o platforma gratuita la care se munceste pentru orice fata de un forum cu bani unde dai doar bife...
Ok,am inteles,se poate si fara buton.Multumiri celor ce tin acest forum functional.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by phoenix » Mon Feb 04, 2013 8:54 pm

Aici este un forum mic si incercam sa ne cunoastem pentru ca pe perioada unei lucrari devenim destul de apropiati...un buton like e pentru necunoscuti...nu stiu daca forumul o sa devina atat de mare incat sa dai likeuri pentru un necunoscut.
Cum naiba sa-i dai like lui Andrei sau Flavius sau Ciine? Si cum naiba sa nu le dai...iar daca imi dai mie e fix 0 pentru ca nu am experienta lor.

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by avro » Mon Feb 04, 2013 8:59 pm

Avantajul pe care il spunea stelica cu privire la simplificarea comunicatiei desigur ca ar putea fi, insa din cauza ca cineva ar putea fi ispitit sa abuzeze, sau sa se formeze vreo situatie 'neasteptata', mai bine mai simplu si mai sigur. Asa ma gindesc eu. Forumul face treaba buna si consider ca e suficient ceea ce este. Daca exista resurse ele trebuie folosite acolo unde cu adevarat e necesar, dar consider ca nu e cazul de aici.
Fiti sanatosi.

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by ciobimar » Mon Feb 04, 2013 9:55 pm

Si mai ales ca e o arie tehnica ....

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by admin_1234 » Thu Mar 21, 2013 4:42 pm

Am instalat un mod numit "multumesc pentru post".
Vedem , dupa opiniile voastre daca o sa ramana functional sau nu, deocamdata este in teste.

ciine
membru
Posts: 795
Joined: Mon Jul 02, 2012 7:53 am
Location: Valcea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by ciine » Thu Mar 21, 2013 8:47 pm

Eu consider ca nu trebuia deranjul, lucrurile simple si tot ce e simplu si natural , functioneaza perfect
Daca pierzi din timpul tau si vi cu o informatie , o faci pt a te simtii tu bine dand dovada de altruism , ce drac vreti sa aratati ca Ponta care se lauda pe toate tv-urile cit de (in)copentent e el :D

Post Reply