sistem de incalzire pe lemne pentru o cabana din busteni

boilere cu acumulare, schimbatoare, sobe cu registri

Moderator: sobe

Post Reply
cristtina
junior
Posts: 8
Joined: Fri Jan 02, 2015 1:26 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sistem de incalzire pe lemne pentru o cabana din busteni

Post by cristtina » Thu Jan 08, 2015 1:31 pm

Salut maestrii ai focului si ai mesterelii! Minti luminate! Amatori si profesionisti! Carcotasi de pretutindeni! Va invoc si va provoc, sa discutati intre voi pe acest subiect. Din pacate nu va pot face fata pentru ca Dumnezeu m-a inzestrat cu alte abilitati cum ar fi infasatul copiilor, crosetatul, scrisul. Daca se incumeta cineva sa vina la fata locului cu puffer-ul mesterit in spinare, telefonul meu este 0740 908 734.
Avem asadar una bucata sura barne fag 12/6 cu prelungire in spate inca trei metri pentru baie scara camera tehnica. Va fi o incapere 12/6m si 4 incaperi cu scara in 12/3m. Acoperis de paie. Izolata la interior cu baloti paie 40 cm. Podeaua dubla cu baloti paie 60cm. Tavanul cu lana de oaie nespalata 20 cm. In timp vreau sa compartimentez si sus, acoperisul e inalt de 5 m. Apa de izvor din pestera de la 350m diferenta de nivel. Am copii mici si facem baie des. Este suficienta o suprafata de 1,5 m/3 m cu doua usi de acces, una in casa si una afara, pentru camera tehnica ? Asta ar fi prima intrebare. in rest... astept oferte! Va multumesc!)

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: sistem de incalzire pe lemne pentru o cabana din busteni

Post by christi40 » Tue Apr 28, 2015 8:05 pm

Din cate se observa, locuiti intr-un fel de mic eco-paradis, totusi, neavand abilitati scriitoricesti si nici indemanarea necesara schimbarii scutecelor (fara a manji imprejurimile!), va admir elocinta.

georeby
senior
Posts: 3989
Joined: Sat Jan 03, 2015 8:25 pm
Location: suceava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: sistem de incalzire pe lemne pentru o cabana din busteni

Post by georeby » Wed Apr 29, 2015 11:38 pm

:think: :think:

Post Reply