Mesajul din Apa

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Mesajul din Apa

Post by hudemanicolai » Fri Jan 04, 2013 4:45 pm

Latest post of the previous page:

gabigowriel wrote:
dan wrote: Apa binecuvantata nu este altceva decat apa tinuta intr-un recipient din argint sau cupru, ambele metale avand caracteristici anti-bacteriene(distrug orice bacterie din apa) si busuioc care iarasi are niste proprietati si substante recunoscut anti-bacteriene!
Incearca sa faci un test cu apa normala tinuta in vas de cupru sau argint pe de o parte si aghiasma(apa sfintita) tinuta in vas de sticla si peste 6 luni sa ne spui daca teoria cu vasele de Cu si Ag mai sta in picioare. Aceste metale au asemenea caracteristici dar nu chiar pana intr-acolo incat sa sustina o asemenea teorie(chiar daca aceasta teorie este destul de raspandita).
Doamne ajuta

gabigowriel
membru
Posts: 238
Joined: Tue Dec 25, 2012 8:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mesajul din Apa

Post by gabigowriel » Fri Jan 04, 2013 7:54 pm

@hudemanicolai Spre "surprinderea ta" (probabil) tin sa te anunt ca eu beau numai apa tinuta intr-un vas de sticla de 5 litri cu vreun metru de sarma de argint puritate 99,99% in el, un ban de argint vechi rau tot in el si sta apa si 7 zile daca "uit intentionat" de ea la temperatura camerei si n-am mai racit sau sa fiu bolnav de cativa ani de cand fac asta!
Adica, sunt tot eu, acelasi corp bolnavicios care era "sa ma lase" la 12 ani cand am facut o peritonita DIN NIMIC, sau hai niste seminte de floarea soarelui... :shock: , pneumonie in facultate , iarasi din nimic/tras putin aer rece fara sa "folosesc filtrul natural/nasul" ,etc... doar ca nu ma mai imbolnavesc deloc...
Cum explici treaba asta?
Si daca nu ma crezi mergem la doctorul meu de familie , luam "actele la mana" si te convingi singur!
Corpul uman este o masinarie electro-bio-chimica FOARTE COMPLEXA!
Orice dezechilibru se rasfrange in functionarea defectuoasa sau chiar oprirea lui/deces!
Dar daca vom continua "pe linia asta" ajungem la acidul dezoxiribonucleic/ADN si informatia/softul continut in el , care ne determina durata de viata si toate aspectele ce tin de viata de zi cu zi sau configuratia organismului!
APA, este doar un "solvent natural" pentru tot "purcoiul" de substante /elemente existente pe planeta asta!
Ca se poate sa influentezi anumite lucruri la ea , este ceva logic si normal!
Ca nu vei putea in veci s-o "dai in doua" ,adica hidrogen si oxigen decat cu un mare aport energetic asta e alta treaba!
Intreaga lume ce ne inconjoara este intr-un echilibru pre-stabilit de CREATOR , iar apa este doar un element de baza pentru viata biologica alaturi de atomul/izotopul de carbon 12!
DAR DOAR ATAT!
Sa ajung sa "ma-nchin" la apa , n-am s-o fac;tot ce-i in jurul nostru este parte din CREATIA LUI DUMNEZEU , la fel ca si noi oamenii, ceva efemer,trecator si doar atat!
"ESENTA" este alta decat ceea ce vedem si simtim , iar nici un japonez sau om n-o sa ma "impresioneze" cu absolut nimic din ce v-a descoperi! azi sau in viitor!
;)

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mesajul din Apa

Post by admin_1234 » Fri Jan 04, 2013 7:58 pm

Citeste aici @gabigowriel
viewtopic.php?p=7651#p7651" onclick="window.open(this.href);return false;

Forumul se numeste sobarul.com. Daca nu ai nimic de construit si doar de discutat si combatut incerci alte forumuri.


Ok?

gabigowriel
membru
Posts: 238
Joined: Tue Dec 25, 2012 8:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mesajul din Apa

Post by gabigowriel » Sat Jan 05, 2013 2:24 pm

admin wrote:Citeste aici @gabigowriel
viewtopic.php?p=7651#p7651" onclick="window.open(this.href);return false;

Forumul se numeste sobarul.com. Daca nu ai nimic de construit si doar de discutat si combatut incerci alte forumuri.


Ok?
S-a facut!
Luni sau Marti fac soba aia mult dorita de mine!

user_banat_85
senior
Posts: 2855
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesajul din Apa

Post by user_banat_85 » Sat Feb 02, 2013 4:52 pm

In continuarea temei topicului postez un film rusesc aici Apa:

http://www.youtube.com/watch?v=aMTLfVzrjR8" onclick="window.open(this.href);return false;

Vizionare placuta!

ciine
membru
Posts: 795
Joined: Mon Jul 02, 2012 7:53 am
Location: Valcea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mesajul din Apa

Post by ciine » Sat Feb 02, 2013 7:54 pm

Foarte interesanta si aceasta ipoteza, merita aprofundata.

Post Reply