Mesaje extraterestre

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Mesaje extraterestre

Post by sandy76 » Fri Oct 11, 2013 4:46 pm

Mesajul Pleiadienilor 2012 Un apel de trezire pentru Familia de Lumina.
http://www.youtube.com/watch?v=VB41s_ExXwI" onclick="window.open(this.href);return false;

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by avro » Fri Oct 11, 2013 8:57 pm

Noi suntem singuri in Univers, si nu spun aceasta din aroganta proprie caci personal nu am nici un interes in aceasta, ci o spun din doua motive: nu cred pina nu vad, iar Scriptura spune ca Dumnezeu atit de mult pretuieste pe oameni incit a facut toate pentru om pentru ca apoi omul sa fie cu toate acestea ale Lui.
Cred ca un mesaj mai bun e asta: http://www.youtube.com/watch?v=oFS0Kj82r78" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by sandy76 » Fri Oct 11, 2013 10:12 pm

avro wrote:Noi suntem singuri in Univers, si nu spun aceasta din aroganta proprie caci personal nu am nici un interes in aceasta, ci o spun din doua motive: nu cred pina nu vad, iar Scriptura spune ca Dumnezeu atit de mult pretuieste pe oameni incit a facut toate pentru om pentru ca apoi omul sa fie cu toate acestea ale Lui.
Cred ca un mesaj mai bun e asta: http://www.youtube.com/watch?v=oFS0Kj82r78" onclick="window.open(this.href);return false;
-OM trai si OM vedea.
-Totusi ajugea aceasta galaxie cu 100 de miliarde de stele, celelalte 100 de miliarde galaxii petru ce sut.
Tre sa schim tastatura.
-Da, si pamatul este plat!

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by avro » Fri Oct 11, 2013 10:14 pm

sandy76 wrote:Da, si pamatul este plat!
exagerezi :oops:

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by avro » Fri Oct 11, 2013 10:37 pm

sandy76 wrote: -OM trai si OM vedea.
-Totusi ajugea aceasta galaxie cu 100 de miliarde de stele, celelalte 100 de miliarde galaxii petru ce sut.
Tre sa schim tastatura.
-Da, si pamatul este plat!
Nu noi suntem aceia care hotarim ce e de ajuns si ce nu. Universul trebuie sa fie mare, mai mare decit capacitatea omului de a-l cerceta in intregime, si trebuie sa fie 'plin' in orice colt pentru ca scopul principal al stelelor este sa fie semne care amintesc despre timp, si in primul rind despre vesnicie si infinit. Studiind cosmosul, omul in mod inevitabil se ciocneste cu ideea vesniciei si a lucrurilor infinite si intangibile, astfel ca scopul stelelor este sa-l conduca in final pe om spre Dumnezeu.
Sandy, pe de o parte postezi lucruri care marturisesc despre Dumnezeu, iar pe o parte lucruri care tin de basme omenesti izvorite din imaginatia omeneasca ce nu si-a gasit o aplicatie mai utila. Cred ca stii cuvintele lui Isus care spun ca nu poti sluji la doi stapini, ci trebuie sa hotarasti sa slujesti lui Dumnezeu si sa nu mai tragi la 'carul altuia'.
Sper ca m-ai inteles corect. Vreau doar sa iti fiu de ajutor.
Fii sanatos.

Cu respect, Eduard

Lonely
senior
Posts: 1028
Joined: Sat Mar 09, 2013 6:33 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by Lonely » Sat Oct 12, 2013 5:28 am

Aveti prea mult timp la dispozitie, si eu patesc la fel, daca sunt odihnit mintea imi joaca feste, dar o rezolv repede, ma duc in curte si ma apuc de ceva, muncesc, muncesc pana obosesc si apoi vine seara, ma culc si dimineata o iau de la capat.

Deci sfatul meu:
Du-te si sapa o groapa, apoi sa sapi alta sa ai pamant sa o astupi pe prima, si tot asa pana termini, dar nu vei termina niciodata.... :crazy:

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by sandy76 » Sat Oct 12, 2013 9:15 am

avro wrote:
sandy76 wrote: -OM trai si OM vedea.
-Totusi ajugea aceasta galaxie cu 100 de miliarde de stele, celelalte 100 de miliarde galaxii petru ce sut.
Tre sa schim tastatura.
-Da, si pamatul este plat!
Nu noi suntem aceia care hotarim ce e de ajuns si ce nu. Universul trebuie sa fie mare, mai mare decit capacitatea omului de a-l cerceta in intregime, si trebuie sa fie 'plin' in orice colt pentru ca scopul principal al stelelor este sa fie semne care amintesc despre timp, si in primul rind despre vesnicie si infinit. Studiind cosmosul, omul in mod inevitabil se ciocneste cu ideea vesniciei si a lucrurilor infinite si intangibile, astfel ca scopul stelelor este sa-l conduca in final pe om spre Dumnezeu.
Sandy, pe de o parte postezi lucruri care marturisesc despre Dumnezeu, iar pe o parte lucruri care tin de basme omenesti izvorite din imaginatia omeneasca ce nu si-a gasit o aplicatie mai utila. Cred ca stii cuvintele lui Isus care spun ca nu poti sluji la doi stapini, ci trebuie sa hotarasti sa slujesti lui Dumnezeu si sa nu mai tragi la 'carul altuia'.
Sper ca m-ai inteles corect. Vreau doar sa iti fiu de ajutor.
Fii sanatos.

Cu respect, Eduard
-Sa stii ca imagiatia produce efecte materiale, i 3D se realizeaza mai tarziu, dar i 5D istataeu.
-Da, si extraterestri sau igeri cum iau deumit oamei sut creatia Domului, deci crezi i i geri sau ...
-Mama ei de tastatura.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by phoenix » Sat Oct 12, 2013 9:18 am

Dar si Vaticanul a recunoscut ca este posibil sa nu fim singuri in univers...m-a mirat atunci de ce au facut asta...cu siguranta au ei ceva date.
http://www.libertatea.ro/detalii/artico ... 61914.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nu cred ca putem contact cu el pentru ca s-ar incalca legea liberului arbitru si cred ca ar avea si ei de suferit si noi...
Totusi Biblia este o parabola si cred ca se refera doar la suflet viata nascandu-se aparent din hazard...
Asa ca fara dovezi avem toti dreptate.

Dar mai buna o soba cu 3 clopote ca a lui Vali.

Lonely
senior
Posts: 1028
Joined: Sat Mar 09, 2013 6:33 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by Lonely » Sat Oct 12, 2013 10:58 am

ia si sapa, e mai sanatos :thumbup:

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesaje extraterestre

Post by phoenix » Sat Oct 12, 2013 11:03 am

Daca sap prea adanc iar nu e bine ca poate dau de alti extraterestrii care intra pe la poli in centru gol al pamantului...nici nu mai stiu cum sa fac...mie frica sa sap si dupa argila...cine stie peste ce dau.

Post Reply