Desing sobe, seminee

Moderators: sobe, teracotix

Gigi
senior
Posts: 1293
Joined: Mon Jul 02, 2012 11:15 am
Location: Bucuresti
Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times

Re: Desing sobe, seminee

Post by Gigi » Thu Feb 13, 2014 8:07 pm

Latest post of the previous page:

Cunosc persoane cu buget...nu gluma, care ptr ei o farfurie nu conteaza cum arata, daca este adanca sau plata...ci conteaza cantitatea, daca se pot satura, , asa cum pe multi nu-i intereseaza aspectul, poate chiar look-ul personal, poti sa ai o soba frumoasa , eleganta chiar ..dar ascunsa, asa cum o are Ciobi, pacat ca nu prea se da importanta si aspectului, finisajului, in viata mea am facut multe greseli dar doua mi se par de neiertat(mie) am facut doua cadouri unor cunostinte, doua tablouri, erau doua replici ca sa nu zic copii, dar din pacate nu erau apreciate, ptr ca respectivii nu le au si cu asta,cu arta.....nu dau doi bani pe asa ceva, sunt lucruri in viata care-s bucura privirea, le contemplii....asa cum stai in fata unui acvariu, te relaxezi, asa te relaxezi si in fata unui foc de semineu, sau soba, care are si geam bineinteles, aici sunt meseriasi care va pot indruma...sa aveti finisaje elegante sobelor voastre, va pot da detalii...cum sa le faceti, important este sa cereti acele detalii, sunt materiale ptr toate buzunarele, dar daca tot s-a postat aici aceste imagini cu sobe frumoase, poate nu ar fi rau sa ,,disecam,, una....ma refer la finisaj,si apoi vedem cum stam cu bugetul

maximus88
junior
Posts: 22
Joined: Sun Feb 09, 2014 9:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Desing sobe, seminee

Post by maximus88 » Sun Feb 16, 2014 9:44 am

Foarte frumoase modelele aratate mai sus...dar cateodata degeaba ai design daca nu ai caldura....

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Desing sobe, seminee

Post by phoenix » Sun Feb 16, 2014 11:04 am

Doar cateodata? Mereu e pacat...

Gigi
senior
Posts: 1293
Joined: Mon Jul 02, 2012 11:15 am
Location: Bucuresti
Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times

Re: Desing sobe, seminee

Post by Gigi » Mon Feb 17, 2014 7:59 am

maximus88 wrote:Foarte frumoase modelele aratate mai sus...dar cateodata degeaba ai design daca nu ai caldura....
Pai daca te uiti la o caroserie de masina, poate fi si de marca.....ce vezi la ea?, o soba de caramida este si ea o ,,caroserie,, mai trebuie imbracata, nu degeaba se posteaza pe aici multe sobe rusesti, la capitolul asta au stat prost(finisaje), majoritatea sunt tip caramida aparenta, nu contest soba lui trooper, imi place, se pliaza perfect pe interior....si nu numai asta, eu ma uit la detalii, detalile fac diferenta, faptul cum a plasat acolo im felinar, imi spune ca omul are gust si rafinament ptr estetic, dar asa cum a spus si coleg aici, in functie de interior..adica te costa o soba o avere, si te zgarcesti la un finisaj, daca vrem ca acest topic sa aibe viata....si sa nu moara prematur, luati una dintre sobele postate aici..si sa discutam la subiect



...una care mi-a atras atentia, si am gasit-o aici...

http://www.brownanddavis.com/blog/tag/masonry-heater/" onclick="window.open(this.href);return false;

Instalatorul de Iasi
Referent
Posts: 273
Joined: Sat Sep 08, 2012 3:02 pm
Location: Iași
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Desing sobe, seminee

Post by Instalatorul de Iasi » Tue Feb 18, 2014 7:02 pm

Din cauză că se pot crea confuzii, propun ca pozele/postările de pe acest topic să fie etichetate cu „așa DA” sau „așa NU”. :ympeace:

Post Reply